Aklınızda Bulunsun – 2

  1. Haftada 1-2 gün balık yemek içerdiği omega-3 yağ asitleri sayesinde kilo vermenizi kolaylaştırır, hafızanızı güçlendirir, yaşlanma etkilerini geciktirir, daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  2. Susamak, vücutta suyun bittiğinin göstergesidir. Su içmek için susamayı beklememeli, su seviyemizin azalmasına izin vermemeliyiz.
  3. Vücut ilk lokmadan itibaren 20. Dakikada doyduğunu hissetmeye başlar. Ana öğünlerinizi yavaş ve çok çiğneyerek 20-30 dakikada tüketmeniz kilo vermenize yardımcı olacaktır.
  4. Tabağınızın boyunu küçültün! Yapılan araştırmalar karnımızdan önce gözümüzün doyduğunu kanıtlamaktadır. Daha küçük bir tabak yemekler ile daha dolu gözükecek ve doymanızı kolaylaştıracaktır.
  5. Kahvaltı yapın! Uyandıktan 1 saat içerisinde kahvaltı yapmak metabolizmanızın erkenden çalışmaya başlamasını sağlayarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.
  6. Diyette yasaklar olmaz! Kilo vermek için en sevdiğiniz yemeklerden vazgeçmek yerine, aynı yemeğin daha sağlıklı versiyonunu kendiniz pişirin! Porsiyon kontrolüne dikkat ettiğiniz sürece sorun olmayacaktır.
  7. Yemeğinizi televizyon veya bilgisayar başında yemeyin! Yediğiniz yemekten tam doygunluk alabilmeniz için yemeğinize odaklanmanız gerekir. Bu nedenle dikkatinizi dağıtacak elektronik aletlerden yemek zamanlarında uzak durmanız gerekir.
  8. Düzenli olarak çiğ kuruyemiş tüketen kişilerin tüketmeyenlere göre yağ oranının daha düşük olduğu kanıtlanmıştır. Her gün yarım avuç çiğ fındık, ceviz, badem, kaju, antep fıstığı karışımı tüketebilirsiniz.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)