MLS Ameliyatsız Liposuction

MLS NASIL BİR İŞLEMDİR?

MLS bir dizi işlemlerin bütünleşmiş adıdır. Biz MLS uygulamasında birbirini takip eden 2 veya 3 türlü tedavi yapıyoruz. Sistem üç adımda ilerliyor.

  1. İşlem:MLS’in özel bir parçası olan Analiz sistemi ile hedef yağ dokusunun özelliklerini ve boyutlarını ölçüyoruz. Analiz sonucunda hedef yağ dokusunun hangi formülle, kaç defa ve nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğunu belirliyoruz.
  2. İşlem:Enjeksiyon işlemi; Sonuç üreten ana işlem olup bu işlemde analiz sonucundaki formüle göre hazırlanmış sıvı (hipoosmolar sıvı) karışımını lokal anestezik bir madde ile karıştırıp hedef yağ dokusu içerisine enjekte ediyoruz. İçerisi hipoosmolar sıvı ile şişirilmiş yağ dokusunun üstüne dışarıdan uyguladığımız ultrasound pedleri bağlayarak, yüksek doz ses dalgaları ile yağ hücrelerinin patlatılmasını hedefliyoruz.
  3. İşlem:Patlatıp sıvı hale getirdiğimiz yağ dokusunun vücuttan atılımını sağlayan Lenfatik Drenaj sistemi ile lenf drenajı yapıyoruz. En son olarak da Manyetoterapi ve İnfraruj battaniyesi ile o bölgenin sıkılaşıp, düzleşmesini hedefliyoruz.

MLS BİR KEZ Mİ UYGULANIYOR?

Hayır. Analiz cihazının her kişiye ve hedef yağ dokusuna göre düzenlediği bir tedavi prosedürü oluyor. Her bir bölge için 2 ila 6 seans arasında bir program belirliyoruz.

MLS İLE YAĞLAR NASIL ERİYOR?

Hipoosmolar sıvı verildiğinde yağ hücresinin çeperleri zayıflayarak, yağ hücreleri erimeye başlıyor. Eriyen ve vasfını kaybetmiş yağ hücreleri bu sıvıya karışıyor. Aynı zamanda ultrasound bu yağ hücrelerini denatüre ederek onların yeniden yağ tutma özelliklerini bozuyor. Böylece hızla bir yağ erimesi sağlanırken aynı anda, yağ hücre yitimi olduğundan yağ atımı sağlanmış oluyor.

MLS TEDAVİSİNDE SONUÇLAR NE ZAMANDAN İTİBAREN ALINMAYA BAŞLIYOR?

İlk seanstan itibaren hasta ödemlerini attıktan sonra incelme görülmeye başlayabilir. Düzenli tedavi sonrasında başarı oranı artabilmektedir . Bunun sonucunda beden ölçülerindeki küçülmeler hastalar tarafından hissedilmeye başlanmaktadır.

MLS NERELERE HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİYOR? ERKEK HASTALARADA UYGULAMA YAPILABİLİYOR MU?

Bayan hastalarımızda sütyen altı, kol bölgesi, mide, karın bölgesi, yan simitler, basen bölgesi, popo altı, diz içi, diz üstü, bacak içi, gıdı ve ayak bileği uygulamaları yapılabiliyor.

Erkek hastalarımızda karın bölgesi ve yan simitlere uygulama yapılabiliyor.

MLS HERKESE UYGULANABİLİYOR MU?

Beden kitle indeksi 30’un altındaki hastalara uygulanabiliyor. Kitle indeksi çok, çok yağlı 30’un üzerindeki obez hastalara önce diyet ve egzersiz öneriliyor. Sonrasında MLS işlemine alınabiliyor.

MLS TEDAVİSİ SIRASINDA DİYET GEREKİYOR MU?

Özel bir beslenme ve takip programı önerilmektedir.

MLS UYGULAMASININ HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Lokal anestezi ile yapılan tedavide herhangi bir ilaç kullanılmamaktadır.  Parçalanan yağların sistemik dolaşıma katılmadığı bir tedavi yöntemidir.

MLS’LE SELÜLİT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Biliyoruz ki selülit; Cilt altında dolaşım yetmezliğine bağlı konjonktif doku içerisine birikmiş hapsolmuş yağ birikintileridir. MLS işleminin bir aşaması olan ‘Lenfatik drenaj’ sistemi ile dolaşımı artırıp çöpçü hücreler tarafından yağın toplanıp vücuttan atılımı hedeflenmektedır. Böylece bölgesel yağlanma probleminin yanı sıra  MLS sisteminin bir parçası olan EMF ve Lenfatik Drenaj sistemi ile selülit tedavisine de yardımcı olunabilmektedir.

MLS UYGULAMASINDA HERHANGİ BİR YAŞ SINIRLAMASI VAR MI?

Ergenliğini tamamlamış, herhangi bir sağlık sorunu olmayan her yaş grubuna uygulama yapılabilir. Menapoz dönemindeki hastada sistemik hastalıklar ve metabolizma hızı değerlendirilerek doktorumuz tarafından uygulamaya alınabilmektedir.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)