Fraksiyonel CO2 Lazer

FRAKSİYONEL CO2 LAZER

Normal yaşlanma sürecinde hava kirliliği, güneş hasarı, düzensiz beslenme, düzensiz uyku, su tüketimi azlığı, alkol ve sigara gibi cildin mikrodolaşımını etkileyen zararlı etkiler ile kollajen yıkımı hızlanır. Konnektif dokunun esas proteini olan kollajenin ciltteki miktarı azaldıkça kırışıklıklar gözlenmeye başlar. Ayrıca cildin yağ dengesi bozukluğuna ya da ergenlik dönemindeki cilt problemlerine bağlı derin akne izleri, travmalara veya geçirilmiş operasyonlara bağlı skar dokuları, foto hasara bağlı güneş lekeleri, yaşlılığa bağlı yaşlılık noktaları (age spot) problemleri ile karşı karşıya kalabiliriz. Cilt gençleştirmede (antiaging) kullanılan fraksiyonel CO2 lazerler tüm cilt yüzeyini etkileyen konvansiyonel CO2 lazerlerin aksine ciltte mikroskobik kolonlar açarlar. Bu bölgelerdeki esas hedef su dur. Yani kollajen, kan damarları, keratinositler gibi su içeren yapılar seçici olarak termal hasara uğrarlar. Termal hasar oluşan bölgenin hemen yanındaki hasar görmemiş dokulardaki canlı hücreler hasarlı dokuya doğru göç ederek buradaki onarım mekanizmasını uyarırlar. Böylece cilt altında yeni kollajen üretimini başlatırlar. Yeni nesil fraksiyonel CO2 lazerlerin en önemli özelliği cildin üst yüzeyine hasar vermeden işlevini cildin altında gerçekleştirmesi ve böylece iyileşmenin daha hızlı gerçekleşerek kişilerin sosyoloji – kültürel hayatlarına daha kısa süre içinde dönmelerini sağlamalarıdır.

 FRAKSİYONEL CO2 LAZER sistemi hangi alanlarda kullanılmaktadır?

  • Antiaging (cilt kırışıklıkları ve cilt sıkılaştırma)
  • Akne izleri
  • Yanık ve yara izleri
  • Doğum sonrası cilt çatlakları (Strialar)
  • Yaşlılık ve güneş lekelerinin giderilmesi
  • Gebelik maskesi (melasma)
  • Peeling (Cilt Soyma)
  • Nasır ve Siğil tedavileri
  • Plastik Cerrahi, Dermatoloji, Diş Hekimliği, KBB, Jinekoloji ve diğer disiplinlerde kullanılmak üzere özel adaptör, aksesuar ve hazır protokol seçenekleri…

FRAKSİYONEL CO2 LAZER tedavisi sonrası normal hayata ne zaman dönülebilir?
Bu durum kişinin cildindeki hasarının miktarına bağlıdır. Derin ve yüzeysel uygulamaya göre 1 ile 4 gün arasında olabilir. 2 gün kadar kızarıklık ve ödem süreci görülebilir.

FRAKSİYONEL CO2 LAZER tedavisi seans aralıkları ne kadar olmalıdır? Tedavinin etkisi ne zaman başlar?
Seans aralıkları 3 – 4 hafta arasında olmalıdır. Tedavinin etkisi 3 ay sonra görülmeye başlar. Çünkü kollajen üretiminin tamamlanması 3 – 6 ay içinde gerçekleşir.

FRAKSİYONEL CO2 LAZER tedavisi kimlere uygulanmaz?
Hamilelere, deride aktif enfeksiyon akne ve uçuğu olanlara, son 3 ay içinde izotretinoin kullanma öyküsü olanlara tedavi uygulanmamalıdır.

FRAKSİYONEL CO2 LAZER tedavisi ile kombin tedaviler uygulanabilir mi?
Doktorunuzun önerdiği tüm antiaging uygulamalarla kombin tedaviler yapılabilir. Özellikle ve CGF (Konsantre Growth Faktör) gibi yara iyileşme sürecini destekleyen tedaviler ile güzel sonuçların ortaya çıktığı klinik olarak gözlemlenmiştir.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)