Yeni Nesil Fokuslu Ultrason ( HIFU+RF+VAKUM) (Ameliyatsız Yüz Kaldırma & Ameliyatsız Sıkılaşma)

Son yıllarda Estetik Sektöründe klinik çalışmalarda gözlemlenmiştir ki; Sonsuz güzelliğin peşinde koşarken kombine-sinerjik etkili teknolojiler hastalarımızda daha yüz güldürücü sonuçlar yaratıyor.”Yeni Nesil Fokuslu Ultrason; Cilt gençleştirme ve sıkılaştırmada kullanılan 3 teknolojinin (HIFU=Fokuslu Ultrason+RF+Vakum)’ un kombine olarak kullanım olanağı sağlayan sistemlerden biridir. Bu kombinasyon cildin her katmanına tek seansta tedavi edilme olanağı sağlıyor. FDA onaylı ve invaziv olmayan bu yöntemde amaç cildin Smas (Yüz kaslarının kılıflarını içeren tabaka) ve hedef dokusu olan kollajene ulaşmaktır. Bu konuya genel bir açıklama getirmek gerekirse “Yüz Dokularının Katmanları Şunlardır”;

 1. DERİ Tabakası: Deri elastik bağ dokusundan oluştuğu için gerginliğe karşı gevşemesi daha kolay bir tabakadır. Yanlızca bu tabakaya uygulanacak germe işlemi kendini erken ve hızla bırakır.
 2. SMAS Tabakası: Smas tabakası yüz kaslarının kılıflarını içeren bir tabakadır ve deriye nazaran daha kuvvetli bir tabakadır. Bu tabakaya yapılan germe işlemi deriye oranla daha kalıcı olmakla beraber, zamanla yine de germe işlemi kendini bırakır ve yüz eski haline geri döner. Cerrahi istemeyen vakalarda 1,5 – 2 yıllık tekrar periyotları ile kalıcılık artırılabilir.
 3. SMAS Altı Tabakası: Smas altı tabakası yüzün kas tabakasıdır. Gerginliğe karşı en dayanıklı tabakadır. Bu planda yapılan germe işlemleri daha etkili ve kalıcıdır. Bu alanda bize Plastik Cerrah meslektaşlarımızın girişimsel uygulamalarını gerektirir.
 4. Ameliyatsız ve noninvaziv ( girişimsel olmayan ) YENİ NESİL FOKUSLU ULTRASON (HIFU+RF+VAKUM); Özellikle cerrahi istemeyen normal hayatına hızlı bir şekilde dönmek isteyen hastalar için alternatif bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

YENİ NESİL FOKUSLU ULTRASON ‘ un Etki Mekanizması Nasıldır?
HIFU yani Fokuslu Ultrason Sistemi; Ultrason enerjisi (derin dokulara odaklanmış ses dalgaları) ile cildin alt katmanlarında “sıcak noktalar” oluşturulması esasına dayanıyor. Uygulamada cildin 4,5 mm, 3,5 mm, 1,5 mm derinliğinde ısıya bağlı hasarlar yaratılıyor. Vücut uygulamalarında da 13 mm dik başlıklar kullanılarak ısıya bağlı hasarlar yaratılıyor. Yani bir yaralanma ve iyileşme süreci planlanıyor. Cilt altında oluşan bu noktalar sayesinde cildin kendini onarma süreci tetiklenerek cilt altında bulunan “bağ dokusu” güçlendiriliyor. Güçlenen bağ dokusu ile birlikte kollajen üretimi artıyor ve bu durum cilt yüzeyinde ” lifting” etkisi yaratılmasını sağlıyor. Derinin üst tabakasını etkilememesi sebebi ile cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmuyor. Daha derinde; yani derinin alt tabakası olan dermis, deri altı yağ tabakası ve kasların üzerini örten SMAS dediğimiz zar tabakasını etkileyerek burada oluşturduğu yüksek hedefli enerji sayesinde yeni kollajen üretimini arttırıyor.

RF(Radyofrekans) ve VAKUM’un Etki Mekanizması Nasıldır?
Radyofrekans probu Bipolar özellikli olup özellikle cildin yüzeyel tabakalarında etkilidir. Amaç termostimülasyon tekniği ile kontrollü bir şekilde uygulanan elektromanyetik radyo dalgalarının cilt ve cilt altı dokularını ısıtması, cildin temel taşları olan kollajen ve elastin liflerinin bu ısı etkisi ile yenilenmesi,cilt elastikiyetinin artması böylece sarkmaların toparlanmasıdır. Ayrıca porların küçülmesi ile ışıltılı bir cilt, hücresel yenilenmenin artışı ile de belirgin antiaging etkinin sağlanmasıdır.VAKUM ise; Özellikle yüz ve vücut sıkılaşma tedavilerinde ayrıca selülit tedavilerinde dolaşımın düzenlenmesi açısından önemlidir. Temel noktalara yapılan vakumterapi zararlı her türlü çöpçü hücrenin ve toksinlerin vücuttan temizlenmesini sağlar.

YENİ NESİL FOKUSLU ULTRASON Sadece Yüze mi Uygulanır? Vücut Kullanımı Nasıldır? Selülit ve Sıkılaşmada Etkilimidir?
YENİ NESİL FOKUSLU ULTRASON 3’lü farklı tedavi seçeneği (HIFU+RF+VAKUM) ile bizlere hem yüz hem de tüm vücutta antiaging + sıkılaşma ve selülit tedavisi olmak üzere birçok tedavi seçeneği sunuyor. Vücut uygulamaları için 13 mm lik özel başlıkları bulunuyor. Doktorunuzun önerdiği tedavi protokolleri ile hem kombin hem de sinerjik tedavi seçenekleri yapılabiliyor.

YENİ NESİL FOKUSLU ULTRASON Kaç Seans Uygulanır? Etkisi Ne Zaman Başlar? Kalıcılık Süresi Nedir? Ağrı ve Acı Varmıdır? Gündelik Hayatı Etkiler mi?
Yüzde tek seans olarak uygulanır. Vücut uygulaması HIFU dan bağımsız olarak doktorunuzun ön gördüğü sayıda ihtiyaca göre planlanır. Etkili sonuçlar 30 ile 60 gün arasında görülmeye başlar. Kalıcılık süresi klinik çalışmalara göre ortalama 2 yıldır. Uygulama sırasında ağrı ve acı yoktur sadece hafif bir karıncalanma hissi olabilir. Tedavi sonrası bir iki saat içinde geçebilen hafif bir kızarıklık oluşabilir. Günlük hayatı etkilemez.

YENİ NESİL FOKUSLU ULTRASON Hangi Bölgelere Uygulanır?

 • Deformasyonun ve Oval yüz şeklindeki kaybın önlenmesi, Çene kontörünün tekrar oluşturulması, Yüzdeki sarkmaların giderilmesi
 • Cilt yoğunluğunun ve yüz alt tabaka yağlarının azaltılması
 • Nazolabial çizgilerin giderilmesi ve derinliğin azaltılması
 • Düşük yanak ve dudak kenarlarının sıkılaştırılması
 • Kaşlardaki sarkmanın giderilmesi
 • Kaş arası kırışıklıkların giderilmesi
 • Göz altı torbalarının giderilmesi
 • Göz çevresi kırışıklıkların azaltılması
 • Çene altı, Gıdı, Boyun sarkmalarının toparlanması
 • Diz üstü, kol, iç bacak sarkmalarının giderilmesi
 • Selülit tedavisi

YENİ NESİL FOKUSLU ULTRASON Başka Sistemlerle Kombine Edilebilir mi?
Altın iplik, CGF, Gençlik Aşısı, Somon DNA, Fibrocell vb. uygulamalarla doktorunuzun önerdiği şekilde sinerjik etki mekanizmaları uygulanabilir, kombine tedaviler her zaman etkinlik süresini destekler.

YENİ NESİL FOKUSLU ULTRASON Kimlere Uygulanmaz? Hangi Yaş Gruplarına Yapılabilir? Erkeklere de Uygulanabilir mi? Uygulama Süresi Ne Kadardır?
Cildinde aktif cilt enfeksiyonu olan ( herpes virüs) olan kişilere, Vücudunda kalp pili gibi elektronik cihaz veya metal stent bulunanlara, Yara iyileşmesine ya da kanın pıhtılaşmasına engel olan bir hastalığı olanlara, Otoimmün hastalığı olanlara, epilepsi hastalarına, çocuk ve hamilelere yapılmaz. 30 lu yaşlarını geride bırakanlar ve ciltlerindeki elastikiyetin kaybolmaya başladığı kişiler en uygun adaylardır. Dolayısıyla hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir. Selülit tedavisi ise problemi olan ergenliğini tamamlamış yaş grubu itibari ile başlayıp her yaş grubuna uygulanabilir. Uygulama süresi 45 – 60 dakika aralığındadır.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)