GCELL Otolog Doku Tedavisi

  • gcell-otolog-doku-tedavisi

GCELL (Otolog Doku Süspansiyon Teknolojisi); Saç kaybı kadın erkek tüm bireylerin en büyük sorunlarından biridir. Birçok sebep saç kaybına neden olabilmektedir. Kötü beslenme, demir ve çinko eksikliği, tiroid fonksiyon bozuklukları, emosyonel stres, traksiyon (fazla fön çektirme, sıkı saç toplama alışkanlığı, kasket ve kask kullanımı),kronik hastalıklar, sepsis, Otoimmün ve sistemik hastalık durumları, kanser v.b. gibi…

GCELL özellikle “Androgenetik Alopesi (AGA) hastalarında etkili bir yöntem olarak tanımlanabilir. GCELL kullanımı diğer saç dökülme sebeplerinin tedavileri tamamlandıktan sonra değerlendirilmelidir.

AGA=Androgenetik Alopesi=Erkek Tipi Dökülme=Hormonal Dökülme yi su şekilde tarif edebiliriz;

  1. Genetik yatkınlığı olan kişilerde erkeklik hormonu olan androjenlerin (DHT) etkisiyle ortaya çıkan saç dökülmesi durumudur.
  2. Genellikle erkek tipi saç dökülmesi olarak da bilinen AGA sadece erkeklere özgü bir problem olmayıp kadınlarda da görülür.
  3. Erkeklerde ve kadınlarda en sık rastlanan saç dökülmesi türüdür. Bu tip saç dökülmesinde, alın veya baş orta bölümünde belirgin bir şekli takip eden aşamalı saç kaybı gözlemlenir.
  4. Erkeklerde Norwood-Hamilton saç dökülme skalasında, Kadınlarda Ludwing skalasında gösterildiği gibi farklı dökülme karakteristikleri gözlemlenir.

Saç dökülmesinde en önemli neden olarak, androjen düzeyi,yaş ve genetik faktörler gösterilmektedir.

Androjenlerin en güçlüsü olarak görülen DHT etkisiyle saç folikülleri telojen faza geçerek minyatürize olmakta ve alopesi görülmektedir. AGA da saç folikülleri en güçlü androjen olarak kabul edilen DHT etkisi ile minyatürize olur, anagen faz kısalmasıyla daha ince ve daha kısa saçlar oluşur. Telojen faz uzar, bu durum rejenerasyonu geciktirir. Saç dökülmesi artar ve yeterli uzunluğa ulaşamayan ince saçlar kafa derisi yüzeyine ulaşamaz.

GCELL Uygulaması Nasıl Yapılır?

Klinik ortamında kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Saçlı dokudan 3mm punch biyopsi kalemi ile alınan doku örnekleri özel bir filtreleme cihazı ile ortalama 5 dakika kadar süren ayrıştırma ve homogenizasyon adımlarını içeren bir işlem ile uygulamaya hazır doku solüsyonu oluşturulması sağlanır. Toplam uygulama endikasyonuna bağlı olarak 30 dakika içerisinde problemli bölgeye intradermal olarak uygulama yapılır.

GCELL Uygulaması kaç seanstır ve etkisi ne zaman başlar ve kalıcılık süresi nedir?

Gcell uygulaması tek seanslık bir uygulamadır. Enjekte edilen “Otolog Doku Süspansiyonu” saç folikülünün Tıbbi gelişim sürecine bağlı olarak ortalama 1 ay da etki göstermeye başlar.6 ay ile 12 aylık periyotta saç foliküllerinin gelişimi tamamlanır. Kalıcılık süresi kişi bazlı yaşam süreci ve kişiyi etkileyen her türlü hastalık, stres vs bağlı olarak ortalama 6 yıldır.

GCELL Uygulamasının saç tedavisi dışında başka kullanım alanı varmıdır?

Antiaging cilt gençleştirilmesinde kulak arkası cilt dokusundan alınarak cilde uygulama yapılabildiği gibi aynı zamanda yara iyileşmesi, skar dokusunun tedavisinde kullanılabilmektedir. Ayrıca Ortopedi, Diş hekimliği, Üroloji gibi birçok alanda kullanımı mevcuttur. Tedavideki en can alıcı nokta aslında problem hangi dokudaysa o dokunun, sağlıklı olan bölgesinden punch biyopsinin alınması ve dokunun hücrelerini filtreleyerek ” Otolog doku süspansiyonunun’’ sağlanmasıdır.

Örneğin; saçsa saçlı dokudan, ciltse cilt dokusundan, kıkırdaksa kıkırdak dokudan gibi…

Çalışma prensibi tamamen ‘’tedavi edici’’ etkiye yöneliktir.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)