Yaz Mevsiminde de Kilo Verebilirsiniz

Kahve siparişinize dikkat edin!

Bazı kahveler masummuş gibi gözükse de, içeriklerinde şurup, sos, krema ve şeker nedeniyle çok yüksek kalorili bir içeceğe dönüşebilir.

Aktivite tatilleri düzenleyin!

Yaz mevsimi sadece havuz/deniz başında şezlongda uzanıp güneşlenmekten ibaret değildir. Yazın yapabileceğiniz bir çok keyifli aktivite bulunmaktadır. Tatilinizi planlarken “en havalı plajı olan yer” yerine, “en havalı aktivite seçenekleri olan plajlar” aramalarını yapabilirsiniz. Belki de bu yaz yogaya, sörfe, yelkenliye veya dalışa başlamak için tam zamanıdır.

Milkshake yerine smoothie tüketin!

Milkshakeler dondurma bazlı içeceklerdir. İçeriğinde çok fazla şeker ve kremadan gelen yağ barındırırlar. Smoothie ise süt veya yoğurt bazlı hazırlanır, şeker yerine meyve eklenilir.  Smoothie’yi dışarıda içiyorsanız yine de garsona içeriğini bir sormanızda yarar var.

Sıcak havalar iştahınızı baskılar!

Kış aylarındaki iştahımız, yaz aylarına göre oldukça yüksektir. Artan sıcaklık ve nem, yemek yeme isteğimizi azaltır, su içme isteğimizi arttırır. Bu nedenle yaz mevsiminde diyete uymak çok daha kolaydır.

Mangal yapın!

Kızartma ve kavurma gibi bol yağlı et pişirme yöntemlerinin aksine, et ürünlerini pişirebileceğiniz en sağlıklı yöntemlerden biri mangaldır.

Daha çok terleyin!

Terlemek, vücudun ısı dengesini sağlamak için verdiği bir tepkidir. Vücuttaki toksinlerden arınmamıza yardımcı olur ve bir metabolizma hızı artış göstergesidir.

Piknik yapın!

Arkadaş yada iş toplantılarınızı bol kalorili yiyeceklerle süslenmiş menüleri olan restorantlar yerine pikniğe taşıyabilirsiniz.

Taze ve organik ürünlerle beslenin!

Yaz mevsiminde, kış mevsimine göre çok daha fazla sebze ve meyve yetişir. Artan bu taze besin seçenekleri sayesinde daha zengin ve çeşitli bir beslenme sağlarız

Kendinize zaman ayırın!

Kulaklıklarınızı takıp yürüyüşe çıkın, bir çim veya kum zemine uzanın, ayaklarınızı denize sokun… Bütün bunları yaparken de gerçekleştirmek istediğiniz şeyleri düşünerek kendinize zaman ayırın.

Tatlı olarak dondurma tercih edin!

Dondurma süt, meyve ve yemişlerden yapılan sağlıklı bir tatlı seçeneğidir. Yine de bol şekerli olanları yerine, şekersiz ve doğal olarak yapılmış olanlarını tercih etmeyi deneyin.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)