Scarlet (Ameliyatsız Cilt Germe)

Scarlet Fraksiyonel Radyo Frekans Sistemi (Ameliyatsız Yüz Gençleştirme)

Radyofrekans sistemleri uzun zamandan beri cilt yapısını düzenleme amaçlı olarak kullanılmaktadır.
Aslına bakılırsa tıpta kullanılan bir çok cihaz elektromanyetik dalgalar kullanarak iş görmektedir, bunlara çeşitli lazerler, röntgen ve MR sistemleri, koterler örnek olarak verilebilir.

Günlük hayatta da cep telefonları, mikradalga fırınlar, televizyon, telegraf vs. hep elektromanyetik dalgalar ile çalışır ve yayarlar.

Bu dalgaların ciltteki en önemli etkisi ısı oluşturmaktır. Bu etkiyi oluşturabilmek için radyofrekans dalgalarını kullanan cihazların arasındaki fark, dalgaların cilde veriliş yolu ile ilgilidir. Kimi cihaz cildin üzerinden etki etmeye çalışırken kimisi de iğneler aracılığı ile dalgaların doğrudan cilt içerisinde yayılmasını sağlarlar. SCARLET, 25 adet iğnesi aracılığı ile 3,5 mm cilt derinliğine kadar nazikçe ve yavaşça inerek radyofrekans enerjisinin doğrudan hedef dokuya verilmesini sağlar. İşlem, SCARLET’in muadillerine kıyasla neredeyse ağrısızdır ve sadece krem ile yapılan anestezi yeterli olmaktadır. İğneler, tüm gövdeleri boyunca enerji yaydıklarından kanama da olmamaktadır. Saniyede 100 – 800 ms titreşim veren 2 MHz’lik teknolojisiyle epidermis ve dermisteki sorunlara aynı anda etki edebilmektedir. Tek bir seansta ciltte total bakım yapabilir.

Verilen ısının etkisiyle kollajen lifler uyarılır ve kollajen ağsı yapıda kopmalar sağlanır. Bu kopma noktalarında kollajen lifler tomurcuklanarak yeni liflerin oluşumu sağlanır. Böylece kollajen miktarında artış meydana gelir. Diğer yandan iğnelerin oluşturduğu fiziksel etki, cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme sürecini başlatır.

Anti-aging amaçlı olarak lifting (cilt germe), elastikiyet kazandırmak ve kırışıklık azaltmaktan başka, yara izi (akne, kesi izi, çatlak, keloid), genişlemiş gözenek, pigmente lezyon ve yüz telenjiektazilerinde  kullanılan SCARLET, kimyasal kullanılmadığından yan etki oluşturmaz, tüm yaş gruplarına uygulanabilir, morarma ve kanama oluşturmaz. Oluşan cilt kızarıklığı sadece birkaç saat içerisinde kaybolur.her iki işlemin sinerjik etkisi sayesinde başarıyı artırabilir. Düşük radyofrekans kullanılarak saçlı deriye yapılan uygulamalar saç gelişimini olumlu yönde etkileyebilir.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)