Mezolift

Mezolift yani yüz mezoterapisi yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra sigara ve alkolden zarar gören ciltlerde tedavi edilebilir. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde,beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir. Ayrıca, ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolift uygulaması, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Mezolifting yönteminde,deri içine doğal maddelerin(vitamin,mineral ve önemli yapı elemanlarının) mikro enjeksiyonları yapılarak, derinin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesi sağlanmaktadır.

Mezolift ya da yüz mezoterapisi tedavisi ciltteki zamana bağlı değişiklikleri yavaşlatır, hatta tersine çevirir. Böylece ciltte daha fazla kollojen oluşarak, elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı,parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar.

Mezolifting uygulaması dolgu maddeleri uygulamalarıyla kombine edilebilir. Mezolifting cilt için çok faydalı maddelerin direk deri içine verilmesi nedeniyle, deriye dışarıdan sürülerek uygulanan kremlere göre daha etkilidir.

Mezolift (Yüz mezoterapi) tedavisinde kullanılan ilaçlar:
Hyaluronik asit : Yüz mezoterapisinde bu madde, insan dokusunda doğal olarak bulunan bir polimerdir. Bu madde suyu emerek şişer nem ve elastikiyet sağlar.
Vitaminler : Vitamin C kollojen sentezini uyarır, deri ve renk hücrelerinin üretimini yavaşlatır. Vitamin A deri gelişimini kontrol eder, yaşla birlikte incelen deriyi düzeltir. Vitamin E, dokuları zararlı maddelerden koruyan bir antioksidandır. Vitamin B deriyi besler, dokuların biyolojik dengesini düzenler. Vitamin K, dokuların kan dolaşımını düzenler.
Ko-enzimler : Dokuların biokimyasal reaksiyonlarını düzenler;Dokuların yenilenme hızını artırır.
Amino asitler : Proteinlerin yapı taşıdır. Yaşla ortaya çıkan doku hasarını onarır ve düzenler.
Mineral Tuzlar : Hücrelerin yaşamsal faaliyetlerini düzenler. Dokuların metabolizmasını iyileştirir.
Nükleik Asitler : Cildin temel protein sentezini destekler. Yeni oluşan proteinlerde cildin bağ dokusuna destek verir.
DMAE (Dimetil Amino Etanol) : Yüz mezoterapisinde çok tercih edilen bir aktif maddedir. Başlıca etkisi cilt sarkmalarını ortadan kaldırması yönündedir

MEZOLİFT NE SIKLIKLA UYGULANIR?
Yılda bir kez ortalama 4-6 seanslık bir kür olarak verilebilir.Bu uygulamanın sıklığı, kişiye göre değişmekle birlikte; 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp, sonra ayda 1 olacak şekilde 6 seansa tamamlanabildiği gibi direkt olarak her 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir.

MEZOLİFT TEDAVİSİNİN SONUÇLARI NELERDİR?
İlk beklenen etki “pırıltılı, canlı bir yüz” etkisidir. İkinci etki “mevzu-lifting, yani orta tabaka kaldırma etkisidir. Her enjeksiyon alanında cildin gerginleştiği hissedilir. Üçüncü etki, kırışıklıkların dolma etkisidir. Seans sayısı arttıkça dolgu etkisi kalıcı olur.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)