Sağlıklı Yaşam Koçluğu

Bilinçli bir yaşamla artık birçok fiziksel hastalık ve ruhsal sorunlar önlenebiliyor. “Sağlıklı yaşam koçluğu”, sizlere bu konularda yardımcı olmak için geliştirilmiş bir “önleyici” sağlık hizmetidir.
Günümüzde “yaşam koçu” olan doktor, “kişisel sağlık yönetimi”ni uygulayarak pek çok hastalığın önemli ölçüde önüne geçebiliyor. Aslında yaşam koçunuz size riskleri yönetme becerisi ve yöntemi katar.

Çünkü “Yaşam Koçluğu” programı sağlığını koruyup, ileriki yıllara sağlıklı girmek isteyen kişilerin doktor yönetiminde, yani doktor koçluğunda sağlık risklerini yönetmek için geliştirilmiştir. Günümüzün modern yaşamının getirdiği sağlık risklerine ayak uydurarak hem ruhsal hem de fiziki açıdan sağlığı koruyup, ilaveten ileriki yıllarda da sağlıklı kalmak kişinin tek başına yapabileceği bir olay olmaktan çıkmıştır.

Nasıl üst düzey ve modern çalışan bir şirketin yönetim kurulunun danışmanı var ise artık sağlığını yönetmek isteyen kişilerin de bu modern çağda, kendilerine sunulan modern imkânlardan yeterince yararlanmak için bir “sağlık yönetimi danışmanı”na yani “yaşam koçu”na ihtiyaçları vardır.

“Yaşam koçluğu” bir sağlık kontrolü veya bir hastalık tarama, tanı veya tedavi yöntemi değildir.

Dr. Birgül Altuntürk’ün programında ele alınan konu başlıklarından bazıları:
* Sağlık durumunun değerlendirilmesi
* Dış görünüş ve estetik kaygıların değerlendirilmesi
* Sağlıklı yaşam konularında gerekli bilgi ve öneriler
* Yıllık genel özel sağlık kontrollerinin ve check-up’larının planlanması
* Aktif yaşam ve egzersiz
* Bilinçli beslenme, kilo kontrolü
* Pozitif yaşam, stresten korunma ve stresle baş etme

Özetle yaşam koçunuz, yaşamın her kademesinde sağlık risklerinin azaltılıp, sağlıklılık durumunun korunmasına, geliştirilmesine, yaşlanmanın yavaşlatılmasına ve olabilecek hastalıkların olmadan önlenmesine yardımcı olmak için geliştirilmiş bir sağlık ve motivasyon programıdır.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)