Altın İplikle Kaş Kaldırma

Altın İplikle Kaş Kaldırma

Cildimizin geçen yıllara yenik düşmesi kaçınılmaz bir durum!. Zaman ilerledikça yüz ve boyun bölgesi başta olmak üzere tüm vücudumuzda sarkmalar ve gevşemeler oluşur. Bunun temel nedeni ise kollajen ve elastin liflerinin eskisi gibi gergin olmamasıdır.

ESTETİKTE İPLİK KULLANIMININ TARİHİ

Çin’de çok eski zamanlardan beri “yaralı bölge”lerin tedavisi amacıyla YÜN İPLİK lerin kullanıldığını biliyoruz.

ALTIN İPLİK NEDİR?

Hücre yenileyici olan Altin Iplik ile Yüz Germe uygulaması; CİLDİN ELASTİKİYETİNİ ARTTIRMAK ve CİLT TONUNU GELİŞTİRMEK için kullanılır. Saç kılından dahi ince olan altın ipliklerin uygulanmasından sonra uygulanan bölge hatlarında sıkılaşma, yenilenme ve beyazlaşma sağlanır.

Doku eşdeğerindeki bu iplikler, uygulamadan sonra vücut tarafından 180 -240 gün içinde emilerek kaybolurlar.

İple ameliyatsız yüz germede, Polydioxanone  (PDO) ve  polyglycolic acid (PGA)   gibi antimikrobik özellikli ve işlemden  bir süre sonra cilt tarafından emilen iplikler kullanılır. Altın iplikte ayrıca iplikler altınla kaplıdır. Altın dokunun dolaşımını artırarak daha fazla cilt yenilemesi sağlar.

Aslında Altın iplikler özellikle KALP AMELİYATLARINDA kullanılan TIBBİ DİKİŞİ İPLİĞİdir.

Altın iplik,  iplikle yüz asma veya germe olarak adlandırılan tüm yöntemler  bir birinin aynısı olan ameliyatsız yüz germe işlemleridir. Burada kullanılan iplikler yıllardır cerrahi uygulamalarda kullanılan ipliklerdir. Bu yüzden güvenilirdirler. Cilt altına konan iplikler cildi asarak, cildi yenileyerek cilt  sarkması  ve kırışıklık tedavisinde etkili olmaktadır.

ALTIN İPLİK NASIL ETKİ GÖSTERİR?

Altın iplikler, yaşlanmış ve sarkmış dokuya yerleştirildiğinde, kan dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırarak doku iskeletini-ana hatlarını  oluşturan KOLLAJENİN YAPILANMASINI SAĞLAR.

Altın iplik sadece uygulandığı alanda etkisini gösterir.  Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan dokunun elastikiyetini ve şeklini düzeltici etkiye sahiptir.

Cilt altına konan iplikler cildi asarak, cildi yenileyerek cilt  sarkması  ve kırışıklık tedavisinde etkili olmaktadır.

Cilt altına konan iplikler ciltte onarılma sürecini tetikler. Kollajen, elastik lifler ve dolaşımın  artışı ile ciltte sıkılaşma gerçekleşir ve cilt toparlar. Cilt içinde mekanik bir destek görevi gören iplikler ortalama 180 günde erir. Ancak bu esnada cilt kendini yenilemiş olur. İplik sonuçları genç ciltlerde daha iyi ortaya çıkar. Yüz daha ince ve hatlar daha oturmuş gözükür.

ALTIN İPLİK KİMLERE UYGULANABİLİR?

Yüz sarkması, vücut sarkması ve kırışıklık şikayeti olanlar altın iplik yaptırabilir. Altın iplik  başlıca  yüz ve  boyunda kullanılır. Üst kol sarmaları, iç bacak, karın ve kalça bölgesinde tercih edilebilir.  Burun-yanak çizgisi, yanak sarkması, çene sarkması, gıdı, kaş düşüklüğü ve boyun çizgilerini giderebilir.

UYGULAMA NE KADAR SÜRER?

Uygulama süresi bölgesine göre 5-45 dakika arasında değişir.

AĞRILI BİR İŞLEMMİDİR?

Uygulama yapılacak alana öncesinde anestezi uygulanırsa işlem ağrısız şekilde bitirilir. İşlem sonrası makyaj yapılabilir ve gündelik-sosyal faaliyetlerine devam edebilir. Bu yöntem ameliyat gibi bir uygulama olmadığından, uygulamadan hemen sonra denize girmek, güneşlenmek ya da banyo yapmak mümkün olsada tavsiye edilen aynı gün bunları yapmamaktır.

ALTIN İPLİK UYGULAMASINDAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞEYLER NELERDİR?

Altın iplik uygulama sonrası gün boyu buz uygulaması yapmak ödem ve morluğu azaltır. Meydana gelen morluğu azaltmak için morluk azaltan kremler kullanılabilir.

İşlemin yarattığı ödem ve morluk  iş ve sosyal hayatı etkileyecek seviyede değildir. İşlem sonrası gelişen morluk kapatıcı makyaj malzemeleri ile kapatılabilir.

ETKİSİ NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR?

İstenilen sağlıklı gergin görünümü uygulamadan hemen sonra farkedilir olmakla birlikte, en iyi görünüm 4. Haftadan  sonra çok daha net bir şekilde ortaya çıkar.

Altın İplik uygulmasının sonuçları yaklaşık 2 haftada ortaya çıkmaya başlar. Asıl sonuçlar cilt yenilenmesi devam ettiği için 2-3 ay sonra görülmeye başlanır.

ETKİ SÜRESİ NE KADARDIR?

Uygulamadan sonraki iki hafta içinde kollajen üretiminin artışına bağlı olarak; elastikiyet artar, kırışıklıklar iyileşir ve ciltte beyazlanma oluşur.  Etkinlik süresi yaklaşık 2 yıldır.

YAN ETKİSİ VARMIDIR?

Yan etkisi yoktur. İplikler tek kullanımlık steril enjektörler vasıtasıyla yerleştirildiğinden, enfeksiyon riski yoktur.

Altın iplik yönteminde kullanılan iplikler yıllardır cerrahi uygulamalarda kullanılan ipliklerdir. Bu yüzden güvenilirdirler. İşlemden sonra morluk ve ödem gelişebilir. Bazı hastalar gerginlik veya doluluk hissi duyabilirler. Bu tür şikayetler birkaç günde geriler.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ?

Tüm yüz ve vücuda, göz çevresine, çene, alın, boyun, ağız kenarı, kol,bacak,karın,meme ve kalça bölgesine uygulanır.

BU YÖNTEMLE NE KADAR GENÇLEŞMEK MÜMKÜNDÜR?

Bu yöntemle 7-10 daha genç ve canlı bir görünüme kavuşmak mümkündür.

CİLDİN YENİDEN SARKMASI İHTİMALİ NEDİR?

Bilinen diğer “iple askılama” tekniklerinden etki mekanizması olarak tamamen farklı bir teknik olan Altin Iplik ile Yüz Germe yönteminde iplerin üzerine herhangi bir yük binmediğinden, ipin etkisinin kaybolması, cildin kısa sürede yeniden sarkması ihtimali yoktur.

KAÇ İPLİK KULLANIIR?

Uygulama bölgesinin genişliği ve sarkmanın yoğunluğuna göre 50-300 arası sayıda iplik kullanılır. Bu teknikte aynı anda onlarca ip ince ince biribirine işlenerek cilt altında özel bir ağ meydana getirilir ve bu ağ sayesinde cildin daha sıkı ve diri görünmesi sağlanır.

ALTIN İPLİK KİMLERE UYGULANMAZ?

Kan hastalığı olanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, ağır kanser hastalarına, ağır diyabet hastalarına, cildinde infeksiyon olanlara, uçuk çıkarma sırasında, ağır otoimmun hastalığı olanlara uygulanmaz.

ALTIN İPLİK İLE DİĞER ESTETİK UYGULAMALAR BİRLİKTE YAPILABİLİR Mİ?

mikroiğneleme, fokuslu ultrason ve dolgu işlemleri ilave olarak uygulanabilir ise de, travmatik olması ve acısı nedeniyle eşzamanlı olarak yapılması tavsiye edilmez. En doğrusu altın İplik işleminden sonra 2 hafta başka bir GİRİŞİMSEL İŞLEM YAPILMAMALIDIR.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)