Altın İplik ile Karın Germe

ALTIN İPLİKLE KARIN GERME

Kilo verme veya gebelik sonrasında karın derisi, deri altı yağ dokusu ve altındaki kaslar çoğu zaman yeterince toparlanamamaktadır. Böylece karın bölgesinde egzersiz ve diyet ile düzelmeyen dermo-kozmetik  cihazlarla (ultra sound ve radyofrekans sistemleri gibi) toparlanamayan cilt fazlalığı; artık yüz güldürücü sonuçları ile karşımıza çıkan “Altın İplik Yöntemi” ile ileri düzeyde cerrahiye gerek kalmadan problem olmaktan çıkmakta, hastayı mutlu eden sonuçlar elde edilmektedir.

ALTIN İPLİK NEDİR?

Aslında Altın İplikler özellikle KALP AMELİYATLARINDA kullanılan TIBBİ DİKİŞ İPLİĞİ dir. Polydioxanone (PDO)  ve polyglycolic acid (PGA) gibi antimikrobik özellikli ve işlemden bir süre sonra cilt tarafından emilen ipliklerdir. Ayrıca iplikler altınla kaplıdır. Altın dokunun dolaşımını arttırarak daha fazla cilt yenilenmesini sağlar.

UYGULAMA NASILDIR?

Altın İplikle Ameliyatsız Karın Germe tamamen klinik şartlarında, lokal anestezi eşliğinde, hasta ile sohbet edilerek yapılan oldukça konforlu bir yöntemdir. Uygulama genelde 1,5 ay ara ile 2 seans şeklinde planlanır. Üst ve Alt karın ile ilk seansta çok sayıda saç kılından daha ince altın ipliklerle match örülerek sıkılaştırılır. 2. seans planlamasında ise daha kalın altın ipliklerle ile yukarıya-aşağıya ve yanlara asılır.

UYGUALAMA NE KADAR SÜRER?

Her iki seansta ortalama 2 saat sürer.

UYGULAMANIN KALICIĞI NE KADARDIR?

Altın İpliğin kalıcılığı ortalama 2 yıldır. 2 yıl sonunda geri dönüşüm ise ilk dokudan %50 daha iyi vaziyettedir. Doktorunuzun tavsiyesine göre 2 yılda bir tekrar edilebilir. Ve böylece kalıcılık süresi uzatılabilir.

UYGULAMA SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Doktorunuzun ön gördüğü süre kadar ortalama 1,5 ay karını yoracak ağır egzersizlerden kaçınmak gerekir. Bunun dışında ilk gün itibari ile normal hayatınıza geri dönülür. Uygulama sonrası hafif morluk ve ödem oluşumu dışında beklenen başka bir durum yoktur.

ETKİ NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

İstenilen sağlıklı gergin görünüm uygulamadan hemen sonra fark edilir olmakla birlikte, en iyi görünüm 4. haftadan sonra çok daha net bir şekilde ortaya çıkar.

 

 

 

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)