3 Haftalık Şekerden Arınma Programı

Marketlerdeki her türlü bisküvide, çikolata ve gofletlerde, meyve sularında, sakızlarda, kola ve meşrubatlarda bulunan şeker, artık günümüzde doğal olarak şeker pancarından değil, ucuza mal edilen şurup ve kimyasallardan elde edilmektedir. Doğal olmayan ve ticari amaçlar uğruna üretilen bu yeni nesil şekerler, vücudumuzda metabolize olamadığı için kan şekerinde ani ve fazla değişimlere, dolayısı ile de kilo alımı, depresyon, stres, bağışıklık sisteminin azalması, ruh halinde ani değişimler ve halsizlik gibi gündelik yaşantımızı da yakından etkileyen bir çok soruna neden olmaktadır. Üstelik sadece tatlı atıştırmalıkların içinde de kalmayıp fasulye turşusundan, mısır konservesine, salata soslarından, fındık ve fıstık kremasına ve ezmesine, nar ekşisine hatta ve hatta ekmeklerin bile içerisinde bulunan şekeri hayatımızdan çıkartmak oldukça zor olmaktadır. Hatta artık firmalar, “doğal,” “şekersiz” veya “katkısız” etiketli ürünlerde bile şekerin sadece adını değiştirerek piyasaya sürmektedir. Glikoz şurubu, früktoz şurubu, mısır şurubu, yüksek fruktozlu mısır şurubu, dekstroz, fruktoz, üzüm suyu konsantresi, elma suyu konsantresi, maltodekstrin ve daha bir çok değişik farklı isimle şeker gizlice hayatımıza sokulmaya çalışılmaktadır.

Çoğu insan şekerin zararlarından habersiz her gün yüksek miktarlarda şeker tüketerek sağlığını ciddi derecede tehlikeye atıp, kronik şişmanlık ve depresyon ile yüzleşirken, daha azlık bir kısım ise şekerin yarattığı yıkımın farkına vararak tüketiminden kaçınmaktadır. Ancak bu azınlık kısım da etiket okumama, yanlış etiket okuma veya besin etiketleri üzerinde yazan içeriklere tam olarak hakim olamamalarından dolayı şekeri hayatlarından çıkartamamaktadır.

“3 Haftalık Şekerden Arınma” programımızda amaç kişileri şeker, şeker metabolizması, şekerin zararları, şekerin karşımıza çıkma şekilleri, şekerden nasıl korunabileceğimiz gibi konular hakkında bilgilendirerek, bütün süreç içerisinde de yönlendirmeler ve yeni tarifler ile şekersiz bir beslenme uygulaması sağlanmaktır. Programın 3 hafta sürmesinin nedeni ise; bir aktiviteyi alışkanlık haline getirebilmek için gerekli minimum sürenin 3 hafta olmasıdır. Yani, bir şeyi 3 hafta boyunca yaptığınızda ya da yapmadığınızda vücut için alışkanlık haline gelmektedir.

Her yaş, kilo ve cinsiyetteki insanlar için uygulanabilmektedir.

*Tüm programlarımız gibi, “3 Haftalık Şekerden Arınma Programı”mız da doktor ve diyetisyen eşliğinde takip edilmektedir.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)