15 Günlük Bağırsak Florasını Yenileme Programı

Bağırsaklarımızda, vücut hücre sayımızın 10 katı kadar bakteri yaşamaktadır. Bağırsak epiteli normalde zararlı mikropların toksik maddelerini geçirmez. Bunda bağırsakta probiyotik dediğimiz dost bakterilerin rolü vardır ve probiyotikler bağırsak sızdırmazlığını sağlayarak bir conta görevi yaparlar. Floradaki en ufak bir bozulma veya zayıflama ise bağırsaktaki bu zararlıların kan dolaşı­mına karışmasına ve bağışıklık sistemi başta olmak üzere bağırsak tarafından kontrol edilen bir çok sistemde bozulmalara neden olur. İkinci beyin olarak kabul edilen ve neredeyse tüm sistemlerimiz ekleyen bağırsağın, en önemli işlevlerinden iki tanesi bağışlık sistemini desteklemesi ve psikolojimizi düzenlemesidir.

Mutsuzluk veya depresyon denilince akla gelen ilk şey mutluluk hormonu olarak da bilinen serotonindir. Vücutta üretilen seratoninin %95’ini bağırsaklardaki probiyotikler, %5’ini ise beyin yapmaktadır. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin de en önemli organı olan bağırsakta, bağışıklık hücrelerinin % 70’i bulunur. Yani gerek bağışıklık sisteminde, gerekse depresyonda düzeltmemiz gereken ilk ve en temel şey bağırsaklarda bozulan bakteri dengesidir. Dolayısı ile beslenmedir.

Bağırsak mikrobiyotası değişikliklere uyum sağlayabilirse de dengesi bazı özel durumlarda bozulabilir; buna “disbiyozis” denir.”15 günlük bağırsak mikrobiyotasını yenileme programı”, disbiyozisi düzeltmek, hasarlı, yaralı, ülserli, ateşli, sızıntılı bağırsak duvarını ve bağırsak epitel dokusunu iyileştirmek için uygulanan, bütün bunlar sayesinde de bedensel ve psikolojik tedavi sağlayan özel bir beslenme programıdır.

Bu beslenme programında; patojen bakterileri ve mantarları besleyen, nörotoksin üret​en yiyecekler, işlenmiş gıdalar beslenmeden çıkartılarak, dost bakteri adını verdiğimiz probiyotik desteği sağlayan fermente yiyecekler ve probiyotik ile beslenme zenginleştirilir.

Beslenme programı, kısa bir zamanda bağırsak hasarını giderdiği ve böylece sızıntıları engellediği için; sindirilmemiş yiyeceklerin, toksinlerin, ağır metallerin kana geçişini durdurur. Bu durumun sonucu olarak hem beynin, hem de tüm doku ve organların toksinlenmesi ortadan kalkacağı için; diyetten kısa bir süre sonra psikiyatrik ve fizyolojik semptomlar da ortadan kalkacaktır. Yani; depresif, epileptik, şizofrenik, disleksik, depresif, manik vb. tüm psikolojik semptomlar yanında; alerji, egzema, anemi vb. fizyolojik semptomlar da bu programla ortadan kalkmaya başlar. Çünkü; sızıntılı bağırsak duvarı iyileşerek, beyni ve tüm bedeni zehirleyen toksin geçişi durur.

Her yaş, kilo ve cinsiyetteki insanlar için uygulanabilmektedir.

*Tüm programlarımız gibi, “15 Günlük Bağırsak Florasını Yenileme Programı”mız da doktor ve diyetisyen eşliğinde takip edilmektedir.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)