Detoks Programları

Detoks, yanlış beslenme, yaşam tarzı ve hava, su gibi çevresel faktörler sebebi ile kirlenen vücudumuzun, belirli bir süre boyunca toksinlerden arındırılması ve temizlenmesi işlemidir. Her yaş, kilo ve cinsiyetteki insanlar için uygulanabilmektedir.

Aslında vücudumuz kendi kendini her gün detoks işleminden geçirecek şekilde kusursuzca tasarlanmıştır. Vücudumuzun ana detoks organı diyebileceğimiz karaciğerimiz, kandaki bakteri ve toksinlere bir filtre görevi görüp, kimyasalları nötrleştirerek onları böbreklerin kolayca dışarı atabileceği bir hale getirir. Bu işlemi hayatımız boyunca her gün, her saat yapmaya devam eder.

Ama maalesef günlük beslenmemizde sıkça tükettiğimiz kırmızı et, süt ürünleri gibi hayvansal proteinler, alkol, beyaz ekmek gibi işlenmiş tahıl ürünleri, ilave şekerli atıştırmalıklar gibi gıdalarla birlikte birçok hormon, katkı maddesi veya toksini de vücudumuza taşıyoruz. Bunlara ek olarak gün geçtikçe daha fazla hava kirliliği, su kirliliği, düzensiz uyku saatleri, hareketsizlik ve strese maruz kaldığımız şehir hayatıyla vücudumuzu daha da fazla yorabiliyor daha da fazla toksik maddeyi vücudumuza alabiliyoruz.

Günümüz çevresel koşullar ve hayat tarzı sebebi ile de aldığımız toksik miktarı arttıkça, bu miktar organlarımızın elimine edebileceği düzeyi aşabiliyor veya vücudumuz bunları atmaya çalışırken ekstra yorulabiliyor.

Bu sebeple başlıca; sebepsiz baş ağrıları, yorgunluk, kalitesiz uyku ve uykusuzluk, sinirlilik, depresyon ve sindirim sorunları yaşayabiliyor, zayıflayan bağışıklık sistemi sebebi ile de vücudun savunma mekanizmasını yorarak hastalıklara daha kolay yakalanabiliyoruz.

Detoks programlarının öncelikli amacı, bu toksik alımına ayda bir kaç gün de olsa ara verip, organlarımıza destek olarak vücudun dinlenmesini sağlamak ve birikmiş toksinleri atmasına destek olmak.

İşte bu yüzden vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinleri dengeli bir şekilde karşılayacak, özel olarak hazırlanmış detoks programlarıyla belirli aralıklarla vücudumuza bir mola verdirmek isteyebiliriz.

 

Juice Cleanse nedir?

Genelde 3 günlük detoks programı şeklinde olan bu diyetlerdeki amaç besin değeri yüksek, vitamin ve mineral dolu içeceklerle vücudumuzu ve hücrelerimizi beslemektir.
Program süresince hayvansal proteinlerden, kafein ve işlenmiş gıdalardan uzak durularak, vücudun alkali dengesinin düzenlenmesine de yardımcı olunur.

 

Detox programları;

  • Vücudu temizler ve toksinlerden arındırır.
  • Alkali dengesinin düzenlenmesini sağlar.
  • Daha kaliteli bir uyku için destekler.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı vücudun korumasını arttırır.
  • Daha sağlıklı bir cilt sağlar.
  • Hafiflik hissi verir.
  • Kilo vermeyi ve ödem atmayı sağlar.
  • Sigara, kahve gibi alışkanlıklardan kurtulmaya yardımcı olur.
  • Beslenme konusunda farkındalık sağlayarak, daha sağlıklı yeme / içme alışkanlıkları kazandırır.

 

*3 GÜNLÜK JUICE CLEANSE DETOX PROGRAMI (SIVI BESLENME) 

*3 GÜNLÜK ARINDIRICI DETOX PROGRAMI

*7 GÜNLÜK DETAYLI ARINMA DETOX PROGRAMI

 

*3 veya 7 günlük detox (temizlenme) programlarımız ile yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

*Tüm programlarımız gibi, Detox programlarımız da doktor ve diyetisyen eşliğinde takip edilmektedir.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)