Yaza Birkaç Ay Kala Daha Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı? – 2

  • Kendiniz pişirin!  Dışarıda yediğiniz yemek sebze bile olsa kavrulduğu yağın tereyağı gibi ağır bir yağ olması kalorisini arttırır. Oysa ki evde kendinizin pişireceği zeytinyağlı bir sebze yemeği çok daha hafif olacaktır. Kendi pişirdiğiniz yemeğin içerisinde ne olduğunu tam olarak bileceğiniz için kalorisini de hesaplayabilirsiniz. Böylelikle hem sağlıksız yüksek kalorili soslardan hem de bilinmedik sağlıksız eklentilerden kurtulabilirsiniz.
  • Ekmek yerine kurubaklagilleri tüketin! Protein ve vitamin açısından oldukça zengin olan kurubaklagilleri ekmek tüketmek yerine tercih edebilirsiniz. Böylelikle öğününüzün besin değerini arttırarak kalori miktarını azaltabilirsiniz.
  • Beslenme programı oluşturun ve onu takip edin! Aniden oluşan açlığınıza bir de ne yiyeceğinizi bilmeyişiniz eklenince yaptığınız yemek tercihleriniz, normalde alacağınız kaloriden çok daha fazla oluyor ve “bugün diyete başlıyorum” cümlesi yerini “bugün de yiyeyim yarın başlarım”’a bırakıyor değil mi? Bütün bunlardan kurtulmak için ise çözüm çok basit; kendinize bir beslenme planı oluşturun ve yemeklerinizi önceden hazırlayarak işleri kolaylaştırın!
  • Alkole bir müddet ara verin! Sahilde serinlemek için soğuk bira, gecenin hararetini alan buzlu kokteyller derken yaz mevsiminde, kış aylarına oranla çok daha fazla alkol tüketiriz. Zaten yılların alkolünü tüketen bünyenizi sadece birkaç ay nadasa bırakarak, hem vücudunuz için detoks yapabilir hem de alkolden oluşan göbeğinizi bir miktar eritebilirsiniz.
  • Daha çok yürüyün! Yürümek hem eklemlerinizin açılmasını, hem de daha çok hareket ve dolayısı ile kalori yakımını sağlar. Isınan havalar sayesinde kısa mesafeli ulaşımlarınızı yürüyerek sağlayabilir, toplu taşıma kullanıyor iseniz ineceğiniz duraktan birkaç önce veya sonraki duraktan inerek yürümenizi öneririm.
  • Yatmadan önce 15 dakika egzersiz yapın! Uyumadan önce yatağınızın yanında 100 adet mekik ve/veya şınav çekebilirsiniz. Her gün yapacağınız bu spor, 1 ay sonunda fark yaratmaya başlayacaktır.
  • Pazar etkinliklerinizi spora dönüştürün! Pazar günü aile veya arkadaş aktivitelerinizi bir restoranda gerçekleştirmek yerine sevdiklerinizle beraber doğa yürüyüşüne veya kürekleri kendinizin çekeceği bir kano turuna çıkabilirsiniz.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)