Kök Hücre Tedavisi (Fibrocell)

Fibrocell otolog bir tedavi yöntemidir. Hastanın kendi hücrelerinden elde edilen zamanın etkilerini geriye çeviren ‘hücresel bir tedavi olarak da tanımlanabilir. Yaşla beraber oluşan değişiklikleri artık doku mühendisliği teknikleri ile düzeltilebilir. Kulak arkasında bulunan deri güneşin zararlı etkilerinden etkilenmediği için tercih edilmektedir. Kaza ve doğum sebebi ile yaşanan bazı doku kayıpları bu yöntemle tedavi edilebilmektedir. Ayrıca kırışıklık tedavilerinde, yara ve cilt izlerinde de Fibrocell uygulaması yapılabilir.

Uygulama Alanları Nelerdir:
Saç tedavileri,
Yüz yenileme (Rejuvenation) tedavisi,
Suçiçeği ve akne bozuğu izleri ile oluşan çukurların doğal tedavisi,
Kapanmayan kronik yaraların tedavisi,
Yüzdeki kırışıklıklar.

Uygulama Nasıl Yapılır:
Kişinin kendi kulak arkasından, kasık bölgesinden yada kol altından steril şartlarda mercimek tanesi büyüklüğünde doku alınır. Uygulanan alan önceden lokal anestezik krem ile uyuşturulur. Alınan doku, solüsyonu ile aseptik koşullarda soğuk zincir ile tam donanımlı laboratuvara gönderilir ve üretime alınır.
Yaklaşık 1 ay sonunda gerekli hücre yoğunluğuna ulaşıldığında, steril alanda fibroblast hücreleri soğuk zincir ile hekime ulaştırılır. Çoğaltılan bu hücreler uygulama yapılacak sorunlu bölgeye hekim tarafından enjekte edilir.
Uygulama 3 seans şeklinde düzenlenir. Her seansta hastanın cildine ortalama 20-40 milyon arası fibroblast hücresi enjekte edilir. Toplamda hastanın cildine ortalama 100 milyon fibroblast hücresi verilmiş olur.
Hastanın talebine göre bu kök hücreler yaklaşık 10 yıl kadar da laboratuvar ortamında muhafaza edilebilmektedir.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)