Kilo Vermenizi Sağlayacak 10 Çok Kolay Öneri !

  • MERDİVENLERİ KULLANIN!

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, asansör yerine merdiven kullanmak, 1 senede ortalama 4 kilo vermenizi sağlıyor!

  • KUMANDA KULLANMAK YERİNE KANALI TELEVİZYONUN ÜZERİNDEN DEĞİŞTİRİN!

Kumanda kullanmak yerine kanalı/ses seviyesini televizyonun üstündeki tuşları kullanarak değiştirin! Günde neredeyse 20-30 kere koltuk-televizyon arasında yapacağınız bu yürüyüş, yılda ortalama 2 ile 4 arası kilo vermenizi sağlıyor!

  • DANS EDİN!

Sevdiğiniz hareketli bir şarkıyı açın ve dans edin! Bu egzersiz hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecektir…

  • REKLAM MOLALARINI DEĞERLENDİRİN!

İzlediğiniz film/dizi reklama girdi, ve siz yeterince oturdunuz. Reklamlar bitene kadar evin içinde 1-2 tur atmaya, belki de merdivenleri kullanarak apartmandan çıkıp geri dönmeye ne dersiniz? Her reklam arasında yapacağınız bu egzersiz size yılda ortalama 2 ile 5 arası kilo kaybettirecektir!

  • GÜNLÜK RUTİNİNİZİN DIŞINDA EGZERSİZLER YAPIN!

Siz zaten işe yürüyerek mi gelip gidiyorsunuz? Ama bizim kast ettiğimiz tamamen günlük rutinden farklı bir egzersiz. Vücudunuzu şaşırtmalısınız! Örneğin işe yürüyerek gitmek yerine, 1 dakika koşu(veya çok hızlı tempoda yürüyüş) + 5 dakika tempolu yürüyüş şeklinde giderseniz, işe giderken yağ yakmış olursunuz!

  • SU İÇİN!

Vücudunuzun yağ yakmak için suya ihtiyacı var! Aklınıza geldikçe su için ve günde 2 litreyi mutlaka tamamlayın. (3 litreden daha fazla su içmeniz böbreklerinizi yoracağından maksimum miktara da dikkat etmeniz gerekir)

  • ÇORBA İÇİN VE BEKLEYİN!

Yemeklerden önce yarım kase çorba için ve bir sonraki yemeğe geçmeden önce en az 10 dakika bekleyin! Bu şekilde bir sonraki tabakta daha az yemekle daha çok doyacaksınız…

  • KALÇALARINIZI SIKIN!

Kasada sıra beklerken, telefonla konuşurken, hatta dişlerinizi fırçalarken! Kalçalarınızı sıkıp gevşetin. Bu kolay alışkanlık sayesinde daha sıkı kalçalara sahip olacaksınız!

  • HAREKETLİ AKTİVİTELER YAPIN!

Arkadaşlarınızla buluşup yemek yemek yerine, bovling oynamaya, ata binmeye, doğada yürüyüş yapmaya gidin! Bu şekilde hem kalori almak yerine kalori harcayacak, hem de sabit bir mekanda oturmak yerine kendinizi geliştireceksiniz!

  • KOMEDİ FİLMLERİNİ TERCİH EDİN!

Gülmek karın kaslarını çalıştırır! İzleyeceğiniz 2 saatlik bir komedi filmi, sizin için güzel bir karın egzersizi olacaktır.

Diyetisyen Cansu Yalçın

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)