Karbon Peeling

Karbon peeling Q-Switched ND-YAG lazer kullanılarak yapılan ‘cilt yenileme’ uygulamasıdır. Karbon peeling uygulaması sonucu ciltteki lekeler, büyümüş gözenekler, yağlanma düzensizliği, sarkmalar tedavi edilebilir. Her mevsim uygulama yapılabilir. Ağrısız ve enjeksiyonsuz oluşu nedeni ile öğle arasında da yaptırılabilir.

Karbon peeling her cilt tipine uygulanabilmektedir. Koyu ten renkli hastalar bu yöntemden yan etki gelişmeden yararlanabilirler. Ayrıca yaş ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin herkes için uygulanabilen ortalama yarım saat süren bir işlemdir. Uygulama sayısı, ciltteki soruna göre en az bir en fazla 10 seans şeklinde olmaktadır. Seans aralıkları da doktorunuzun önerisine göre 10 günde bir tekrarlanmaktadır.

Karbon peeling işleminde, cildin temizlenmesini takiben uygulama yapılacak bölgeye bir ‘karbon’ solüsyonu sürülür. 10 dakika kadar beklenir… Ardından bölgeye gönderilen Q-Switched lazer enerjisi yağ bezlerine ulaşmış karbon partikülleri tarafından emilir ve patlatılır. Bu lokal ısı artışı kollagen sentezini uyarır. Oluşan ses dalgalarıda gözeneklerin refleks olarak kapanmasına yol açar. Yine özellikle deriye renk veren madde olan melanin tarafından emilim de cilt lekelerinin tedavisinde iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olur. İşlem sonrası ciltte hafif bir pembelik dışında bir yan etki görünmez. Uygulama sonrasında lekeler giderilmiş, gözenekleri küçülmüş, gerginliği artmış, kırışıklığı azalmış canlı bir cilt ortaya çıkabilmektedir.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)