Bayramda Aldığınız Kilolalardan 2-3 Günde Kurtulabilirsiniz!

Bayram döneminde aile ziyaretleri, arkadaş görüşmeleri, açık büfe oteller derken dönüşünde tartıda birkaç kilo fazla görmeniz mümkün olabiliyor. Bu dönemde alınan fazla kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmak için ise öncelikle uygun olduğunuz 2 yada 3 günü belirlemelisiniz ve bu süre zarfında detox uygulaması yapmalısınız. Detox uygulaması yaptığınız süre içerisinde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur detoxu bozmamanız gerektiğidir. Aksi halde detoxtan tam olarak verim alınması mümkün değildir. Bu nedenle belirlediğiniz bu 2 yada 3 günde arkadaş toplantılarından, alkol tüketmeye teşvik edecek ortamlardan, kutlamalar gibi bol yemekli organizasyonlardan uzak durmanız tavsiyemiz olacaktır.

Peki ya detox nasıl yapılmalıdır?  Belirlediğiniz günlerde;

  • Kızartma, şeker, alkol, unlu mamüller, tuz, yağ oranı yüksek yiyecekler, şarküteri ürünleri ve meyve sularından uzak durmalısınız.
  • Günde 3 litre oda sıcaklığında su tüketmelisiniz (uyanır uyanmaz 2 bardak!)
  • Bayram süresinde bozulan bağırsak floranızı onarmaya yardımcı olacak kefiri günde 2 bardak olacak şekilde tercih etmelisiniz
  • Katı gıdalardan olabildiğince uzak durmalısınız
  • İçerisinde zencefil, zerdeçal, maydanoz, enginar, lahana gibi yağ yakımını destekleyici besinler olan bir sebze çorbası yaparak gün boyu onu tüketebilirsiniz
  • Akşam saatlerinden itibaren kesinlikle katı gıda tüketmemelisiniz.

Detoxun herhangi bir gününde bozulma olduğu zaman tekrardan başa dönmeniz gerekeceğini bilerek kurallara harfiyen uymanızı tavsiye ederiz. Belirlediğiniz 2 yada 3 gün boyunca bu kurallara uyarsanız bayramdan aldığınız fazla kilolardan rahatlıkla kurtulmanız mümkün olabilmektedir.

Diyetisyen Cansu YALÇIN

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)