Altin Iplik ile Kol Germe

ALTIN İPLİKLE KOL GERME

Kolun üst tarafında arka ve iç kısımlarındaki sarkıklıklar genellikle yağ birikimleri, hızlı kilo alıp – verimi ve deri sarkmasıyla ortaya çıkar. Kol bölgesinin deri ve deri altı dokusu çok gevşektir. Genetik faktörler, yaşlanma, kilo alma ve verme, yer çekimi ve fazla güneşe maruz kalma deri ve deri altı bağ dokusundaki gevşemeyi daha da arttırarak sarkıklıklara neden olur. Kıyafet seçiminde ve hastanın sosyal hayatında birçok problemi de beraberinde getirir. Medikal Estetik Uygulamalarından olan “Altın İplik” artık bu probleme olumlu sonuçlar sunmaktadır. Kol sarkma seviyesi özellikle 5 cm nin altında olan vakalarda yüksek oranda sonuçlar elde edilmektedir.

ALTIN İPLİK NEDİR?

Hücre yenileyici olan Altin İplik ile Kol Germe uygulaması; CİLDİN ELASTİKİYETİNİ ARTTIRMAK ve CİLT TONUNU GELİŞTİRMEK için kullanılır. Saç kılından dahi ince olan altın ipliklerin uygulanmasından sonra uygulanan bölge hatlarında sıkılaşma, toparlanma ve yenilenme sağlanır.Doku eşdeğerindeki bu iplikler, uygulamadan sonra vücut tarafından 180 -240 gün içinde emilerek kaybolurlar. İple ameliyatsız  kol germede, PDO (Polydioxanone)  ve PGA (polyglycolic acid) gibi antimikrobik özellikli ve işlemden  bir süre sonra cilt tarafından emilen iplikler kullanılır. Altın iplikte ayrıca iplikler altınla kaplıdır. Altın dokunun dolaşımını artırarak daha fazla cilt yenilemesi sağlar.

KAÇ SEANSTIR VE UYGULAMA SÜRESİ NEDİR?

İşlem ortalama 60 dakika sürmekte olup, doktorunuzun planlamasına göre 1 veya 2 seanstır.

UYGULAMANIN KALICILIĞI NEDİR?

Altın İplikle kol germe uygulamasının kalıcılığı ortalama 2 yıldır. Geri dönüşüm ise %50 eski dokudan çok daha iyi bir şekilde dönüşümdür. Doktorunuzun değerlendirmesi üzerine ortalama 2 yılda bir tekrar edilebilir.

ETKİSİ NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR?

İstenilen sağlıklı gerin görünümü uygulamadan hemen sonra fark edilir olmakla birlikte en iyi görünüm 4. haftadan sonra çok daha net bir şekilde ortaya çıkar.

UYGULAMA SONRASI NORMAL HAYATA DÖNÜŞ NASILDIR?

İşlemden sonra hafif morluk ve ödem gelişebilir. Hastanın normal hayatına dönmesinde hiçbir sakınca yoktur.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)