Koltuk Altı Botulinum Toksin

Koltuk altı Botulinum Toksin – Koltuk altı terleme tedavisi

Koltuk altı terlemeleri özellikle yaz aylarında bir çok insanı zor durumda bırakan bir sorundur.

Terleme , vücudun ısısını ve tuz oranını ayarlayarak ,vücudu dengeleyen bir sistemdir.Ancak koltuk altı terlemelerinde , vücudun dengesi için gerekli olanın çok üstünde terleme artışı söz konusudur.

Kıyafetlerde ıslak görünüm ve terlemeye bağlı giysilerin renklerinde bozulma problemi olabilir. Giysilerde ıslak halkalar oluşur. Bazı kişiler günde iki-üç kez gömlek değiştirebilir. İpek gibi hassas kıyafetleri giymek zorlaşabilir. Bu tür durumlar kişide sosyal açıdan rahatsızlık yaratır.

Koltuk altı terlemesinin nedeni,sempatik sinir sisteminin aşırı uyarılmasıdır.Bu kişinin yapısı ile ilgilidir.Stres ve gerginlik koltukaltı terleme şikayetini çok artırabilir. Tedavi yöntemleri farklıdır. Ancak ilaç, krem ve deodorantlarla yapılan tedavilerde çok başarılı sonuçlar alınamamaktadır.

Koltuk altı terleme tedavisinde Botulinum toksin yöntemi 2004 yılında FDA tarafından kabul edilmiş son derece başarılı bir yöntemdir. Uygulamanın yapılma şekli: Koltuk altı Botulinum toksin tedavisinde terleyen bölgeye ortalama 20-30 nokta halinde küçük miktarlarda Botulinum toksin verilir. Botulinum toksin uygulamasından önce ilaç sulandırılır. Bölge lokal anestezik kremle uyuşturulabilir.

Uygulama özel iğnelerle yapıldığı için acı pek hissedilmez.İşlem sonrasında beklenen önemli bir yan etki yoktur.Etki süresi ortalama 1 yıldır. Nisan ve Mayıs ayları uygulama için en uygun aylardır. Sıcaklıkların arttığı yoğun yaz mevsiminde güzel kıyafetlerinizle, gönül rahatlığı içinde,ter izi ve kokusu olmadan yaşayabilirsiniz.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)