El Estetiği

Eller yüzümüz yanında en çok göz önünde olan ve insanlarla ilk temasımızı sağladığımız vücut bölgesidir. Dış ortamlarla en fazla temas eden bölgemiz olması yanında derinin en ince olduğu bölgelerden biridir. Güneş, sıcak-soğuk hava,sık yıkama alışkanlığı,hava kuruluğu,kullanılan temizleyici maddeler el derisinin yıpranmasına ve daha erken yaşlanmasına sebep olur. El bölgesi maalesef ki boyun bölgesi gibi yaşımızı ele veren saklayamadığımız bir bölgedir. Ama artık üzülmeye hiç gerek yok , bunun için kozmetik dermatoloji sektörü bizlere birçok tedavi seçeneği sunuyor….

EL DOLGUSU: Ellerdeki damarlanmanın kamufle edilmesi ve ciltteki dolgunluğun sağlanabilmesi için son yıllarda dolgu maddelerinden yararlanılmaktadır. Klinik ortamında lokal anestezi altında 15-20 dakika süren bu işlemde genellikle kalsiyum hidroksi apetit maddesinden oluşturulan bir dolgu maddesi el sırtına 3-4 noktadan verilebilmekte ve masaj yapılarak tüm el sırtına yayılması ve ellerdeki kırışık ve yaşlı görünümün azaltılmasında yardımcı olunmaktadır. Tabi bu dolgu maddelerinin 12-14 ayda bir tekrarlanması gerekmektedir.

Ellerdeki deri kalitesini artırmak ve eski genç, dolgun ve diri haline kavuşmasını sağlamak için uygulanan son yöntemlerden birisi de tedavisidir. Kişiden alınan 8-10 cc kadar kan özel tüpler içinde santrifüj edildikten sonra içindeki 4-5 cc lik plateletten zengin kan ekstresi tekrar el cildine çok ince iğnelerle enjekte edilmektedir. Platelet ya da trombositten zengin ve konsantre olan bu sıvıda büyüme faktörleri ve deri yenilemede( yara iyileşmesinde ) görev alan pekçok faktör cilde enjekte edilerek deride düzelme, ışıltısında bir artış ve kadifemsi dokunuşunda iyileşme izlenmektedir. Bu işlemi 2 hafta aralıklarla 2-3 kez uygulamak mümkündür. Çok kaliteli bir mezoterapi gibi görülebilir, deri kalitesini artırıcı önemli uygulamalardan biridir.

EL MEZOTERAPİSİ: Esasen el cildini canlandırmak, hücre metabolizmasını artırıp yaşlandırmayı geciktirmek için yapılır.Bu tedavide somon balığından elde edilen bir kollajen ve hücre yenileyiciler , A,D,E gibi antioksidan vitaminler , selenyum, ginko biloba ve özellikle cilde dolgunluk veren nem oranını dengeleyen hyaluronic asit gibi çeşitli kombinasyonlar kullanılır. Seanslar ortalama 15-30 dakika sürer ve iğneler son derece ince uçlu olduklarından ağrı, acı hissi minimaldir, seans sayısı ise yaş grubuna göre değişmekle birlikte ortalama 4-6 seanstır.

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz...

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Düşündüğünüz Operasyon

Eklemek istedikleriniz (mesajınız)