Cansu Yalçın

team6-3Eğitim

Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde “Obezite Cerrahide Beslenme” konulu tezini tamamlayarak lisans diplomasını aldı ve “Diyetisyen” ünvanını kazandı. Sonrasında Acıbadem Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaya başladı ve şuan da yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Kariyer

2014-2016 yılları arasında bir estetik merkezinde Hamilelikte Beslenme ve Ağırlık Yönetimi (Kilo Alma-Verme) tedavisinde diyetisyen olarak çalıştı. 2016 yılı itibari ile CanliDiyet’te Proje Müdürlüğü görevine ek olarak, Ağırlık Yönetimi, Obezite Cerrahi Beslenmesi, Hamilelikte Beslenme ve Sporcu Beslenmesi alanlarında diyetisyen olarak çalıştı. Şu an Temmuz 2016 itibari ile kurduğu Cansu Yalçın Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Merkezi’nde danışanlarına hizmet vermeye devam etmesine ek olarak, Dr.Birgül Altuntürk ile beraber zayıflama üzerine çalışmaktadır.

Sertifikalar/Kurslar

2014 yılında Türk Diabet ve Obezite Vakfı’nın düzenlemiş olduğu “Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu”na katılarak “Bariatrik Diyetisyen” sertifikasını aldı.Yine 2014 yılında Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri tarafından düzenlenen “Spor Diyetisyenliği Kursu”na katılarak “Sporcu Diyetisyeni” sertifikasını aldı. 2016 yılında Acıbadem Üniversitesi tarafından organize edilen “Karbonhidrat Sayımı Kursu”na katılarak diyabet tedavisinde karbonhidrat sayımı konusunda uzmanlaştı.

Dernekler/Kulüpler

Türkiye Diyetisyenler Derneği ve İstek Vakfı’na üyedir.